Пренослив логистички Авто делови Палета на товар Складирање тек контејнер

Опис:

Перење кутија за чување количка кутија со можност за преклопување промет

складирање на гуми кутија решетката облека складирање транспортни колички

Приклучница за складирање бин фабрика количка 4 тркала количка сад камион

кутија промет складиште опрема за подигнување магацин транспорт

Се применуваат на авто , авто дел индустрија, како на пример Хонда,toyouta,ETC.

детали за производот

Тагови производ

точка: YG-T13
материјал: Блага челик Q235
големина кориснички
Површински третман: боени / поцинковани
апликација област авто дел
Подем на товарот тешки 1/1.5 капацитет тони товар
редење 1+3 Слој
Напомена Прилагодено или гаранција за поддршка ОЕМ период:5 години гаранција

апликација:

Обработка и контрола на квалитетот:

Нашата предност:

Во текот 10 години работно искуство во оваа област.

Искусен R&тим за поддршка D професионална цртеж според вашите употреба.

Директно фабрика цена со висок квалитет.

Соработува со познати претпријатие за многу години.

Положено ISO9001:2008 систем за квалитет ,SGS,ЕК

Почитувај:

 

клиентите

Најчесто поставувани прашања:

П: Каде што се наоѓа вашата фабрика? Како можам да ја посетите таму?
А: Нашата фабрика се наоѓа во FoshanCity, провинцијата Гуангдонг, Кина, во близина на Гуангжу Можете да летаат на аеродромот во Гуангжу директно. Вие сте топло добредојде да не посетите, секогаш кога ви се на располагање!

 

П: Што е суровина на вашите производи?
А: како општо, суровина на челик кодот е Q235. Други челик е исто така на располагање на клиентите’ барања.

 

П: Што е рокот на плаќање?
А: како општо, 35% T / T аванс и рамнотежа пред превозот.

 

П: Што е времето за испорака?
А: Тоа зависи од количината на нарачката и типови производи. како општо, во рамките 20 работни денови, за обичните цел количество..

 

П: Која порта ќе се користи како вчитување пристаниште?
А: Гуангжу Nansha порта

 

П: јасs сопствениized достапен?
—Да, речиси сите производи може да се изменуваат.

 

П: Можете ли да се направи дизајн и цртање за нас ?
—Да, ние се направи најдобро соодветен дизајн и изработка во согласност со користењето на детали и да побара за вашата потврди пред цел.

 

П:Која е вашата предност?
А: 1.Гаранција: —3~ 10 години гаранција во случај
А Правилно ракување за време на работа, правилно ракување виљушкар додека редење / ОН-редење
Б Преоптоварување е забрането
C животна средина барање -indoor, сува и не влажна околност, не контактирате со нагризувачки хемиски материјал (за цинк обложен и прав обложени производи, Нема ограничување за топло поцинкувани).
2. фабрика цена: Фабрика директна продажба, конкурентна цена.
3. Ние преземе целосна одговорност за било каква грешка во производството, или ќе наплата или reship добри производи за вас

Фабрика:

изложба шоу:

Испратите вашата порака до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега