Снабдувач со метални палети за складирање на метални палети

Опис:

Снабдувач со метални палети за складирање на метални палети

детали за производот

Тагови производ

Снабдувач со метални палети за складирање на метални палети

Главни карактеристики

1. Капацитетот на носење е најсилен во фиоката.

2. Traелезната лента е 100% еколошки, може да се рециклираат и повторно да се користат, и ресурсите не се трошат.

3. Површината на железната лента се третира со третман против лизгање, а периферијата се третира со раб. Шасијата за палети е цврста, целокупниот квалитет е лесен и силен, и има стабилни перформанси на пакувањето;

4. Traелезната лента е водоотпорна, отпорна на влага и отпорна на 'рѓа; има еколошки предности во споредба со дрвениот послужавник (како што е капацитетот на дрвениот послужавник да одгледува штетници од инсекти).

5. Во споредба со пластични послужавници, има сила, отпорност на абење, отпорност на температура и предности на цените.

6. Особено за извоз, железната лента не треба фумигација, стерилизација на висока температура или антикорозивен третман, што е во согласност со меѓународните прописи за заштита на животната средина;

7. Yелезната лента е флексибилна за употреба (дизајн на вметнување во четири насоки, што виртуелно ја подобрува практичноста на користењето и работењето на просторот, и неговиот груб дизајн на дното е исто така во согласност со линијата на проток и системот за автоматско пакување).

 

точка: YG-P04
материјал: Блага челик Q235
големина кориснички
Површински третман: боени / поцинковани
апликација област Транспорт,магацин,индустриски итн
Подем на товарот тешки 1/1.5 капацитет тони товар
редење 1+3 Слој
Напомена Прилагодено или гаранција за поддршка ОЕМ период:5 години гаранција

 

апликација :

Обработка и контрола на квалитетот:

 

Нашата предност

Во текот 10 години работно искуство во оваа област.

Искусен R&тим за поддршка D професионална цртеж според вашите употреба.

Директно фабрика цена со висок квалитет.

Соработува со познати претпријатие за многу години.

Положено ISO9001:2008 систем за квалитет ,SGS,ЕК

Многу од патенти

 

Почитувај :

 

клиентите

 

Најчесто поставувани прашања:

1. П: Каде што се наоѓа вашата фабрика? Како можам да ја посетите таму?
А: Нашата фабрика се наоѓа во FoshanCity, провинцијата Гуангдонг, Кина, во близина на Гуангжу Можете да летаат на аеродромот во Гуангжу директно. Вие сте топло добредојде да не посетите, секогаш кога ви се на располагање!

2. П: Што е суровина на вашите производи?
А: како општо, суровина на челик кодот е Q235. Други челик е исто така на располагање на клиентите’ барања.

3. П: Што е рокот на плаќање?
А: како општо, 35% T / T аванс и рамнотежа пред превозот.

4. П: Што е времето за испорака?
А: Тоа зависи од количината на нарачката и типови производи. како општо, во рамките 20 работни денови, за обичните цел количество..

5. П: Која порта ќе се користи како вчитување пристаниште?
А: Гуангжу Nansha порта

6, јасs сопствениized достапен?
—Да, речиси сите производи може да се изменуваат.

7, Можете ли да се направи дизајн и цртање за нас ?
—Да, ние се направи најдобро соодветен дизајн и изработка во согласност со користењето на детали и да побара за вашата потврди пред цел.

8: Која е вашата предност?
А:
1. ) Гаранција: —3~ 10 години гаранција во случај
А) Правилно ракување при работа, правилно ракување виљушкар додека редење / ОН-редење
Б) Забрането е преоптоварување
В) Барање за животна средина - внатрешен простор, сува и не влажна околност, не контактирате со нагризувачки хемиски материјал (за цинк обложен и прав обложени производи, Нема ограничување за топло поцинкувани)

2. фабрика цена: Фабрика директна продажба, конкурентна цена.

3. Ние преземе целосна одговорност за било каква грешка во производството, или ќе наплата или reship добри производи за вас

 

Фабрика:

 

изложба шоу:

Испратите вашата порака до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега