Прилагодена палета решетка за жица од палета, индустриска палета рамка за челични палети

Опис:

Прилагодена палета решетка за жица од палета, индустриска палета рамка за челични палети

детали за производот

Тагови производ

Прилагодена палета решетка за жица од палета, индустриска палета рамка за челични палети

Главни карактеристики

The cold storage stacking rack adopts the column intubation design. When stacking, the four columns are aligned point to point, so as to realize multi-layer stacking. When not in use, the column can be pulled out without occupying space. This stacking rack has obvious advantages. It can store goods in four directions and is flexible in operation. When the forklift is working, you only need to find the accurate point to realize the stacking of shelves. The flexible transportation and the design of tray and bracket can save manpower and improve work efficiency to a great extent.

The cold storage stacking rack is widely used in the storage of agricultural and sideline products, such as garlic, ginger, apple and other cold storage. In addition, it can also achieve logistics turnover and convenient and fast access to goods.

After stacking multiple layers, they are neatly arranged and the goods are clear and easy to inventory.

точка: YG-R16
материјал: Блага челик Q235
големина 1200*1100*1100mm/customized
Површински третман: powder coating
достапен дизајн ,преклопен,detaching
достапни додатоци Trail,wheels,кориснички
апликација област супермаркет,складирање,индустриски,магацин,transport
Подем на товарот 1000-2000килограм
stacking 1+3 слоеви
Напомена Прилагодено или гаранција за поддршка ОЕМ период:5 години гаранција

 

апликација :

 

 

Обработка и контрола на квалитетот:

 

Нашата предност

Во текот 10 години работно искуство во оваа област.

Искусен R&тим за поддршка D професионална цртеж според вашите употреба.

Директно фабрика цена со висок квалитет.

Соработува со познати претпријатие за многу години.

Положено ISO9001:2008 систем за квалитет ,SGS,ЕК

Многу од патенти

 

Почитувај :

 

клиентите

 

Најчесто поставувани прашања:

1. П: Каде што се наоѓа вашата фабрика? Како можам да ја посетите таму?
А: Нашата фабрика се наоѓа во FoshanCity, провинцијата Гуангдонг, Кина, во близина на Гуангжу Можете да летаат на аеродромот во Гуангжу директно. Вие сте топло добредојде да не посетите, секогаш кога ви се на располагање!

2. П: Што е суровина на вашите производи?
А: како општо, суровина на челик кодот е Q235. Други челик е исто така на располагање на клиентите’ барања.

3. П: Што е рокот на плаќање?
А: како општо, 35% T / T аванс и рамнотежа пред превозот.

4. П: Што е времето за испорака?
А: Тоа зависи од количината на нарачката и типови производи. како општо, во рамките 20 работни денови, за обичните цел количество..

5. П: Која порта ќе се користи како вчитување пристаниште?
А: Гуангжу Nansha порта

6, јасs сопствениized достапен?
—Да, речиси сите производи може да се изменуваат.

7, Можете ли да се направи дизајн и цртање за нас ?
—Да, ние се направи најдобро соодветен дизајн и изработка во согласност со користењето на детали и да побара за вашата потврди пред цел.

8: Која е вашата предност?
А:
1. ) Гаранција: —3~ 10 години гаранција во случај
А) Правилно ракување при работа, правилно ракување виљушкар додека редење / ОН-редење
Б) Забрането е преоптоварување
В) Барање за животна средина - внатрешен простор, сува и не влажна околност, не контактирате со нагризувачки хемиски материјал (за цинк обложен и прав обложени производи, Нема ограничување за топло поцинкувани)

2. фабрика цена: Фабрика директна продажба, конкурентна цена.

3. Ние преземе целосна одговорност за било каква грешка во производството, или ќе наплата или reship добри производи за вас

 

Фабрика:

 

изложба шоу:

Испратите вашата порака до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега