Палети со магацини со тешки патеки, ротираат во шините за гуми

Опис:

Палети со магацини со тешки патеки, ротираат во шините за гуми

детали за производот

Тагови производ

Палети со магацини со тешки патеки, ротираат во шините за гуми

Главни карактеристики

The tire rack is specially designed for tire storage. Compared with the previous direct stacking on the rack or hanging on the cantilever of the cantilever shelf, it has higher access efficiency and is favored by more and more companies.

The tire shelf is mainly constructed by columns and beams, and then the supporting rods are installed on each shelf. The structure is simple, and the shelf height is just designed according to the tire specifications. Let’s take a look at the storage effect of the tire shelf. The tires are stored side by side, and any tire can be accessed, which is more in line with the first-in first-out principle of warehouse management, and the access efficiency is greatly improved. At the same time, the tires can be packed together and accessed by the forklift

 

точка: YG-R15
материјал: Блага челик Q235
големина 1200*1100*1100mm/customized
Површински третман: powder coating
достапен дизајн Rotate device,преклопен,detaching
достапни додатоци Trail,кориснички
апликација област супермаркет,складирање,индустриски,магацин,transport
Подем на товарот 1000килограм
Напомена Прилагодено или гаранција за поддршка ОЕМ период:5 години гаранција

 

апликација :

 

Обработка и контрола на квалитетот:

 

Нашата предност

Во текот 10 години работно искуство во оваа област.

Искусен R&тим за поддршка D професионална цртеж според вашите употреба.

Директно фабрика цена со висок квалитет.

Соработува со познати претпријатие за многу години.

Положено ISO9001:2008 систем за квалитет ,SGS,ЕК

Многу од патенти

 

Почитувај :

 

клиентите

 

Најчесто поставувани прашања:

1. П: Каде што се наоѓа вашата фабрика? Како можам да ја посетите таму?
А: Нашата фабрика се наоѓа во FoshanCity, провинцијата Гуангдонг, Кина, во близина на Гуангжу Можете да летаат на аеродромот во Гуангжу директно. Вие сте топло добредојде да не посетите, секогаш кога ви се на располагање!

2. П: Што е суровина на вашите производи?
А: како општо, суровина на челик кодот е Q235. Други челик е исто така на располагање на клиентите’ барања.

3. П: Што е рокот на плаќање?
А: како општо, 35% T / T аванс и рамнотежа пред превозот.

4. П: Што е времето за испорака?
А: Тоа зависи од количината на нарачката и типови производи. како општо, во рамките 20 работни денови, за обичните цел количество..

5. П: Која порта ќе се користи како вчитување пристаниште?
А: Гуангжу Nansha порта

6, јасs сопствениized достапен?
—Да, речиси сите производи може да се изменуваат.

7, Можете ли да се направи дизајн и цртање за нас ?
—Да, ние се направи најдобро соодветен дизајн и изработка во согласност со користењето на детали и да побара за вашата потврди пред цел.

8: Која е вашата предност?
А:
1. ) Гаранција: —3~ 10 години гаранција во случај
А) Правилно ракување при работа, правилно ракување виљушкар додека редење / ОН-редење
Б) Забрането е преоптоварување
В) Барање за животна средина - внатрешен простор, сува и не влажна околност, не контактирате со нагризувачки хемиски материјал (за цинк обложен и прав обложени производи, Нема ограничување за топло поцинкувани)

2. фабрика цена: Фабрика директна продажба, конкурентна цена.

3. Ние преземе целосна одговорност за било каква грешка во производството, или ќе наплата или reship добри производи за вас

 

Фабрика:

 

изложба шоу:

Испратите вашата порака до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега