логистичка челик палети палети за складирање на метал

Опис:

1. Потрајни од пластична палета; лакирање на палети
2. Преземете повеќе товари; топлина третирана палета палета сол
3. Подобра сила; компанија за палети за рециклирање палети
4. 2-начин или 4-насоки добавувачи на палети готвачи палети продаваат палети

детали за производот

Тагови производ

1. стандардна димензија на палетата, стандардна големина на палетата 1200*1000

2. што е палетаметална палета од челична палета ефтина палета

Челичната палета е широко користена во многу индустрии. Поради неговиот траен карактер, постепено го одзема пазарот на дрвени палети и пластични палети.

Деновиве, челичната палета често се користи со систем за лакирање. Галванизирана челична палета има предност во ладилникот. Челична палета насликана во прав има многу бои за вашата опција. Клиентите можат да резервираат било која боја што ја сакаат и сакаат. Додека пластичната палета не може да го исполни ова.

Општо, нашата стандардна големина на логистичка челична палета за палети за складирање метали е како што следува:

1. W800xD800, W800xD1000, W800xD1100, W800xD1200

2. W1000xD800, W1000xD1000, W1000xD1100, W1000xD1200

3. W1100xD800, W1100xD1000, W1100xD1100, W1100xD1200;

4. W1200xD800, W1200xD1000.

Капацитетот на товар на челична палета варира од 500 кг до 3000кг.

точка: YG-P01
материјал: Блага челик Q235
големина кориснички
Површински третман: боени / поцинковани
апликација област Транспорт,магацин,индустриски итн
Подем на товарот Под капацитет на оптоварување од 1000 кг
редење 1+3 Слој
Напомена Прилагодено или гаранција за поддршка ОЕМ период:5 години гаранција

апликација:

 

Обработка и контрола на квалитетот:

Нашата предност:

Во текот 10 години работно искуство во оваа област.

Искусен R&тим за поддршка D професионална цртеж според вашите употреба.

Директно фабрика цена со висок квалитет.

Соработува со познати претпријатие за многу години.

Положено ISO9001:2008 систем за квалитет ,SGS,ЕК

Почитувај:

клиентите

 

Најчесто поставувани прашања:

П: Каде што се наоѓа вашата фабрика? Како можам да ја посетите таму?
А: Нашата фабрика се наоѓа во FoshanCity, провинцијата Гуангдонг, Кина, во близина на Гуангжу Можете да летаат на аеродромот во Гуангжу директно. Вие сте топло добредојде да не посетите, секогаш кога ви се на располагање!

 

П: Што е суровина на вашите производи?
А: како општо, суровина на челик кодот е Q235. Други челик е исто така на располагање на клиентите’ барања.

 

П: Што е рокот на плаќање?
А: како општо, 35% T / T аванс и рамнотежа пред превозот.

 

П: Што е времето за испорака?
А: Тоа зависи од количината на нарачката и типови производи. како општо, во рамките 20 работни денови, за обичните цел количество..

 

П: Која порта ќе се користи како вчитување пристаниште?
А: Гуангжу Nansha порта

 

П:јасs сопствениized достапен?
—Да, речиси сите производи може да се изменуваат.

 

П:Можете ли да се направи дизајн и цртање за нас ?
—Да, ние се направи најдобро соодветен дизајн и изработка во согласност со користењето на детали и да побара за вашата потврди пред цел.

 

П: Која е вашата предност?
А: 1. Гаранција: —3~ 10 години гаранција во случај
А Правилно ракување за време на работа, правилно ракување виљушкар додека редење / ОН-редење
Б Преоптоварување е забрането
C животна средина барање -indoor, сува и не влажна околност, не контактирате со нагризувачки хемиски материјал (за цинк обложен и прав обложени производи, Нема ограничување за топло поцинкувани).
2. фабрика цена: Фабрика директна продажба, конкурентна цена.
3. Ние преземе целосна одговорност за било каква грешка во производството, или ќе наплата или reship добри производи за вас

Фабрика:

изложба шоу:

Испратите вашата порака до нас:

Прашање Сега
Прашање Сега